حجاب و عفاف در آئینه وصایای شهدا

اهمیت موضوع حجاب و عفاف موجب شد که این بار با توسل و تمسک به شهدا، پرسه ای هم در کوچه های عاشقی، جهاد و شهادت بزنیم و با بررسی مهمترین اسناد معرفتی انقلاب اسلامی یعنی وصیت نامه شهدا به این موضوع ( عفاف و حجاب) بپردازیم.

در بررسی وصیت نامه شهدا می توان در مجموع یک سری شاخصه ها را استحصال کرد. ولایتمداری، فدایی شدن برای اسلام و میهن، حفظ انقلاب و ارزش های والای آن، توجه و توسل به ائمه اطهار(علیهم السلام)، استفاده از آیات جهاد و شهادت در مدخل وصیت نامه و . حجاب و عفاف نیز یکی از این موارد است که عمده شهدا که وصیت نامه نوشته اند حداقل، توصیه ای به خواهران و خانواده خود برای حفظ حجاب داشته اند و در کنار آن، حفظ حجاب را مهمترین مسئله ن در مسیر انقلاب قلمداد کرده اند. در ادامه فراز هایی از این موضوع را در وصایا می خوانیم:

الف- در برخی وصایای شهدا فضیلت حجاب و عفاف از فضیلت شهادت، برتر و ریشه تربیت شهید، تو دهنی به استکبار و . معرفی شده است:

و تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است.»
(شهید عبدالله محمودی)
 خواهرم! محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادرسیاهتان و تقوایتان می کشید.» (سردار شهید رحیم آنجفی) توصیه ای که به خواهران دارم این است که اگر می خواهند خون شهیدان را پایمال نکنند این است که حجاب خود را حفظ کنند.
( شهید آبیاران) خواهرم! سرخی خونم را نزد سیاهی چادرت به امانت می گذارم، پس امانت دار خوبی باش.»
(شهید مصطفی ردانی پور)

و تو ای خواهر دینی ام، چادر سیاهی که تو را احاطه کرده است از خون سرخ من کوبنده تر است.»
(شهید عبدالله محمودی)

و.

خواهرم! محجوب باش و باتقوا، که شمایید که دشمن را با چادرسیاهتان و تقوایتان می کشید.» (سردار شهید رحیم آنجفی) 

توصیه ای که به خواهران دارم این است که اگر می خواهند خون شهیدان را پایمال نکنند این است که حجاب خود را حفظ کنند.
( شهید آبیاران)

خواهرم! سرخی خونم را نزد سیاهی چادرت به امانت می گذارم، پس امانت دار خوبی باش.»
(شهید مصطفی ردانی پور)

خواهرم! حجاب تو مشت محکمی بر دهان منافقین و دشمنان اسلام می زند.»

(شهید بهرام یادگاری)

قصه ی حجاب همسر شهید چمران

ادامه مطلب

دسته بندی آیات سوره عبس/.../علیرضا احمد خانلو

سخنان زیبا و آموزنده دکتر شهید مصطفی چمران/.../علیرضا احمد خانلو

حجاب از تگاه شهدا/.../علیرضا احمد خانلو

حجاب ,شهید ,ای ,شهدا ,تو ,عفاف ,» شهید ,است که ,حجاب و ,و عفاف ,وصیت نامه ,شهید مصطفی ردانی ,رحیم آنجفی  توصیه ,شهید عبدالله محمودی

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نظام وظیفه ۱۳۸۹ داروخانه اینترنتی کوکاکولا Mavenium | Mehdi Namaki بازرگانی نگین سنگ زمستان زندگی من! bts is my heart آسمان فرصت پرواز بلندی است ولی............. قصه این است چه اندازه باشی کُنجی برای تراوشات ذهن این جانب... وبلاگ سایت آتی نگر فروشگاه اینترنتی